DIVADLA PRO DĚTI - TOP 5

DIVADLO KOUZEL PAVLA KOŽÍŠKA

Naprosto originální a jedinečné divadlo, které u nás nemá obdoby. Vedle pořadů pro děti, které se společně s kouzelníkem Pavlem Kožíškem na jevišti učí i čarovat, je pilotním představením divadla velkolepá show Magická esa. Strhující show s řadou originálních překvapení a nejúspěšnějších světových iluzí. Jedná se o jediné představení svého druhu u nás a je určeno pro celou rodinu. Při velkých „copperfieldovských iluzích“ se vedle mistra světa Pavla Kožíška představí v neočekávaných rolích přední české modelky. Těšit se můžete na čtyřmetrovou skluzavku času, která promění dospělého člověka zpátky v malé dítě, záhadné čtení myšlenek divákům v publiku, prostoupení iluzionisty obřím ventilátorem, vystřelení kouzelnice z děla a na řadu dalších velkolepých iluzí plných perfektní zábavy a napětí! Magická esa je představení šité přímo na míru Divadlu kouzel a diváci jej tedy uvidí pouze na této scéně. V divadle můžete mimo jiné také nahlédnout i pod roušku tajemství, protože je pro vás připravena výstava historických kouzelnických rekvizit, dobových plakátů a exkluzivní sbírka hrnečků s podpisy slavných osobností. V kouzelnickém obchůdku v předsálí si můžete zakoupit různé kouzelnické rekvizity, hračky, literaturu, DVD apod. A pokud si v salónku Harryho Houdiniho sáhnete na kouzelnickou hůlku, prý se vám splní i vaše tajné přání!

   

Divadlo kouzel Pavla Kožíška
Mírové náměstí 44

250 65 Líbeznice u Prahy
Tel: 731 176 659
E-mail: info@divadlokouzel.cz
www.divadlokouzel.cz


DIVADLO RADOST

Profesionální činnost divadla se datuje od 25. října 1949. Divadlo uvádělo hlavně původní hry domácích autorů. Až do počátku šedesátých let dvacátého století vytvářel osobitý inscenační styl a poetiku LDR zejména režisér Josef Kaláb, spolu s výtvarníky Jarmilou Majerovou a Karlem Hlavatým. Některé inscenace z konce padesátých let se staly neodmyslitelnou součástí dějin českého loutkového divadla. V polovině devadesátých let přichází současný ředitel a umělecký šéf Divadla Radost, režisér Vlastimil Peška. Přebírá a důsledně rozvíjí program repertoáru pro všechny věkové kategorie diváků, dramaturgii orientuje na adaptace klasických pohádek pro nejmenší, klíčových děl české i světové literatury a vlastní dramatickou tvorbu. Ve shodě se svým programem hudebně zábavného divadla konstituoval soubor pěvecky a instrumentálně znamenitě disponovaný a schopný zvládnout širokou škálu výrazových prostředků. Vlastimil Peška je rovněž iniciátorem rozsáhlé přestavby Divadla Radost, která začala v roce 1999. Jejím cílem bylo vybudovat v Brně skutečně moderní divadlo pro děti i dospělé a mimo jiné umožnit prezentaci loutek, uchovávaných v depozitáři divadla už od roku 1949. Finálním výsledkem je krásný prostor Divadla Radost a také tento objekt, nazvaný „Kouzelný svět fantazie - Muzeum loutek“.

Divadlo Radost
Bratislavská 32, Brno
Tel.: 545 321 273
E-mail: divadlo@divadlo-radost.cz
www.divadlo-radost.cz


LIDUŠČINO DIVADLO

Profesionální divadelní scéna z Prahy s 15-tiletou tradicí. Jistě už víte, že nabízíme široký repertoár výpravných divadelních inscenací s bohatou scénickou i kostýmovou výbavou, scénickou hudbou a hlavně výrazným hereckým projevem výhradně zkušených hereckých profesionálů z různých pražských divadel. Těší nás, že má naše práce u diváků vřelý ohlas a proto jsme postupně vypracovali tři typy představení, ze kterých si vybere každý: l. Velké inscenace pro kamenná divadla na nedělní odpoledne pro rodiče s dětmi (připomenutí staročeských tradic a lidových zvyků), 2. Představení pro kulturní domy a kinosály na dopoledne pro školy (tématické pohádky velikonoční, vánoční, ke Dni dětí.), 3. Zábavná pásma nebo pohádková leporela pro kluby a venkovní prostory na městské slavnosti, podnikové akce ad. (komunikace s dětmi, spolupráce, odměny). V Praze nás můžete vidět v Divadle U Hasičů nebo v Branickém divadle, hostujeme však po celé republice a rádi přijedeme i k vám!

Liduščino divadlo
Zájezdová scéna
Poštovní adresa: Jana Palacha 222, Roztoky u Prahy
Tel.: 608 731 309
E-mail: LiduDiv@seznam.cz
www.liduscinodivadlo.cz

Tipy na září 2012: 16.9. v 15.00 hod. Střapaté pohádky z kouzelné zahrádky na zámku v Dobřichovicích 23.9. v 15.00 hod. Šupinka vodníka Štístka - premiéra v Divadle Horní Počernice, Votuzská 11, Praha 9


DIVADLO POHÁDEK

Divadlo pohádek je nezávislá pražská divadelní scéna programově zaměřená (jak již název napovídá) především na dětské pořady. V naší nabídce naleznou diváci představení předních českých umělců v oblasti dětské zábavy (Dagmar Patrasová, Maxim Turbulenc, Pavel Kožíšek, Inka Rybářová atp.). Kromě dětských pořadů uvádíme nepravidelně i večerní představení pro dospělé (Zdeněk Izer, Josef Fousek atp.). V současné době hrajeme na dvou stálých scénách: Divadlo Metro, Národní 25, Praha 1 a Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 98/1, Praha 1. Dětská představení uvádíme v průběhu divadelní sezóny (cca od poloviny září do konce dubna) pravidelně každý víkend. Termíny jednotlivých představení naleznete v naší programové nabídce. Firma "Kulturní portál.cz, s.r.o." zahájila svou činnost v lednu 2009 a úzce navazuje na činnost společnosti "Lukáš Sýkora-agentura", která působí již od roku 1996. V počátku své činnosti byla společnost "Lukáš Sýkora-agentura" úzce spjata s pražským Divadlem Jiřího Grossmanna. Pro tvůrčí skupinu Miloslava Šimka a Zuzany Bubílkové jsme organizačně zajišťovali pražská i zájezdová vystoupení, podíleli jsme se na vydávání CD atp. Od roku 1999 provozujeme internetový předprodej vstupenek a současné době v naší naleznete v naší nabídce představení více než 30 divadelních scén. Realizací dětských pořadů se zabýváme od roku 2004. Z počátku ve spolupráci s agenturou Pragokoncert Bohemia, od roku 2006 uvádíme dětské pořady ve vlastní produkci.

Kulturní portál.cz, s.r.o.
Pod Pekárnami 10, 19000 Praha 9 - Vysočany
Tel.: 222 984 272
E-mail: info@kulturniportal.cz
www.divadlopohadek.cz


DIVADLO LOUDADLO

Loutkoherecké divadlo Loudadlo spolupracuje s Českou televizí na pořadech pro děti "Hřiště 7", "Studio kamarád" a další. Představení jsou určena pro děti ve věku od 4 do 10 let, jsou variabilní, v délce trvání 60 min. bez přestávky. Kromě interiérového vystoupení na pódiu lze zajistit i venkovní variantu představení. V současnosti má divadlo na repertoáru představení Na paloučku. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím na kouzelném paloučku odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný "šoumen" myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na pohádkové rybičky a proletíme se s papírovými draky široko-daleko. Hosté pořadu populární JŮ a HELE. V představení se střídají komické dialogy, písničky, pohádky a soutěže, kterých se děti sami účastní. Ani ostatní nezůstávají pouze diváky, ale naučí se s námi zpívat naši pohádkovou písničku. Zajímavostí této loutkové revue jsou černo-divadelní scény a loutky v nadživotní velikosti, které uvádějí v úžas nejen děti, ale i dospělé diváky. Loutkoherci vytvořili skutečně unikátní představení, což potvrzují pořadatelé z celé republiky. Autory jsou Peter Ďurica a Ernest Vaľko. Ústřední melodii složil Vincent Jaš, texty Jana Ozoráková, scénografie a loutky Dana Malá.

Divadlo Loudadlo
Ernest Vaľko
Tel.: 604 209 911
E-mail: gabierne@seznam.cz
www.loudadlo.cz

ZjIxN